Březen 2010

Trailer k 16té epizodě

29. března 2010 v 15:47 | vampire-evizka |  trailery

Schopnosti upírů ve Vampire Diaries

19. března 2010 v 10:53 | vampire-evizka |  The vampire diaries

Schopnosti upírů ve Vampire Diaries

Vzhled
Navzdory pár odlišnostem vypadají jako lidé, takže se mohou mezi nimi bez problémů pohybovat. Mají bledší pleť, nižší tělesnou teplotu a pomalejší srdeční tep než lidé.
Mají upíří špičáky, které se prodlouží a zostří, když ucítí vůni krve. Když potřebují krev, mají divočejší výraz ve tváří. V seriálu přidali ztmavení očí spolu s malými výraznými žilkami kolem nich.
Krmení
Upíři musí pít krev, aby přežili. Můžou přežívat na zvířecí krvi, ale lidská krev je výživnější a pomáhá jim zlepšit jejich schopnosti. Záleží jen na upírově vůli a velikosti jeho hladu, jestli při krmení způsobí téměř bezbolestně jen dvě malé úhledné ranky nebo úmyslně působí oběti bolest a roztrhá ji na kusy. A taky platí, čím větší hlad, tím divočejší krmení. Proto i v případě, že upírovi záleží na člověku, z kterého se krmí, může se přestat ovládat a oběť usmrtit, když svou potřebu krve dlouho odkládá. Upír se také může krmit z jiného upíra.
Pro člověka je darování krve tím bolestivější a traumatičtější, čím víc se brání nebo je napjatý. Naopak, když je oběť ochotná a klidná, může to být příjemný zážitek pro člověka i upíra. Upíři mohou jíst lidskou stravu bez problémů, ale nemá to pro ně žádnou výživnou hodnotu.
Sluneční svit
Upíři mohou vycházet za denního světla, pokud nosí při sobě polodrahokam lapis lazuli. Je znám jako noční kámen a je to ochranný talisman pro upíry. Nejčastěji jej nosí ve formě prstenu nebo jako přívěšek na krku.
Síla, rychlost a další smysly
Upíři mají velkou sílu a rychlost. Jsou schopni se pohybovat rychleji, než postřehne lidské, a někdy i upírské, oko. Můžou skákat do výšek a přistávat při skoku z výšky jako kočka. S lehkostí zdolávají stěny budov. Těžké objekty nejsou pro ně žádný problém. Čím více lidské krve upír vypije, tím je silnější a rychlejší.
Mají zvýšené smyslové vnímání - ostřejší zrak, schopnost vidět v temnotě (ale potřebují alespoň malý zdroj světla, v úplné tmě jsou stejně slepí jako lidé), vynikající sluch a čich.
Psychické schopnosti
I slabší upíři mají schopnost ovlivňovat lidské myšlenky a podřídit je své vůli, přinutit člověka vidět věci, které nejsou, nebo něco úplně zapomenout. Silnější upíři můžou tohle udělat i slabšímu upírovi. Hodně silný upír může člověka ovládat i na dálku, udělat z něj loutku podle své vůle.
Upíři mohou komunikovat mezi sebou telepaticky. Mohou takto mluvit i lidmi, ale je to vzácné.
Upíři jsou také schopni cítit lidské emoce a číst lidské myšlenky.
Další schopnosti
Upíři se můžou změnit do podoby zvířete, ale počet zvířat je omezený. Tahle schopnost je závislá na síle a schopnostech upíra a na tom, kolik pije lidské krve. Stefan má jen jednu další podobu, Damon dvě. Ptačí podoba (v případě Damona je to vrána) je nejčastější, protože poskytuje možnost létání a není nápadná, takže mohou pozorovat lidi bez povšimnutí.
Mají také schopnost ovládat zvířata. Mohou obrátit klidné zvíře v nebezpečnou bestii, která zaútočí na svého majitele.
Silnější upíři mohou také ovládat počasí - zesílit vítr, přivolat sníh, usměrnit blesk.
Slabosti
Bez polodrahokamu lapis lazuli je pro ně smrtící sluneční svělto. Stačí pár vteřin a kůže se spálí. Pro vstup do domu potřebují pozvání. Nemusí je pozvat vlastník domu, ale musí to být živý člověk. Čím silnější upír, tím méně má omezení. Jednou z nich může být překročení tekoucí vody. Slabý upír toho není schopen. Upíři se odráží v zrcadle, nevadí jim kříž, svěcená voda ani česnek.
Zabití upíra
Samozřejmě slunečním světlem. Také kůl do srdce nebo odseknutí hlavy. Ale hodně staří a silní upíři mohou přežít útok kůlem do srdce. Upíra může zabít také velmi velká ztráta krve a vyčerpanost.
Přeměna v upíra
Člověk musí umřít s dostatkem upíří krve ve svém krevním oběhu, aby se po smrti stal upírem. Člověk se probouzí s velkou tohou po lidské krvi, má větší sílu a rychlost, zostřené smysly, které se postupně zeslabují, jak se upírská krev vyplavuje z těla.
Spánek
Upíři mohou spát a snít. Potřebují však mnohem méně spánku než lidé.
Třpyt
Upíři se netřpytí. Sorry fanynky Edwarda a spol.


Sepsáno podle knižní série L.J.Smith.

Katerina Graham (Bonnie)- rozhovor

19. března 2010 v 10:48 | vampire-evizka |  rozhovory
VD je velký hit, co si o tom myslíš?
Možná to bude znít směšně, protože v tom hraju ale ten seriál je úžasný. Je to jedna z nejlepších upírských show, jaké jsem kdy viděla. Je to dobré, je to fenomenální, je to úžasné a možná trochu zemětřesný. Já nevím, je to prostě skvělé. Ok, plácám (Smích.)
Řekni nám pár šťavnatých detailů o tvé postavě: Bonnie Bennett.
V seriálu hraji Bonnie Bennett. Bonnnie má schopnost předpovídat budoucnost, a je taky nejlepší kamarádka Eleny Gilbert, ty dvě spolu totiž vyrůstaly. Má kolem sebe takovou energii, na začátku jsou jen intuice a cítění věcí dopředu, které jsou, myslím, úžasné. Dostává je, když upíři přijdou do města. Ví, že se děje něco špatného, ale nedokáže na to konkrétně ukázat prstem. Postupem času její schopnosti rostou a pak si opravdu dokáže věci pospojovat. Je to skvělá postava, je to taková hipísačka, hodně legrační, nevinná a je zábava ji hrát.
Četla jsi před seriálem knihy L.J.Smith?
No, jasně. Vampire Diaries byly napsány dlouho před Twilight, True Blood a všech těch upířin, co potom přišly. Miluju je, a myslím si, že to jsou skvělé knihy. Moje postava byla trochu pozměněna. Stejně jako se změnila Elena. Jiná příjmení, etnická skupina, barva vlasů a barva očí.
Máš na mysli, že hodně věcí z knih se změnilo, ale změnila se i hlavní linka?
Jo, některé epizody jsou naprosto stejné jako v knize a některé jsou kompletně pozměněné. Je zajímavé, že si fanoušci uvědomují, že je to točené podle knih L.J.Smith, ale není to slovo od slova, scéna od scény, a postava od postavy. Někteří říkali: "Jak jste tohle mohli změnit?" Ale myslím si, že teď, když už viděli seriál, tak si ho zamilovali možná ještě víc, než si dokázali představit. Máme úžasné fanoušky. Když jsme začali točit pilot, fandové o tom okamžitě začali blogovat, a to se mi nikdy nestalo. Komunikuji s fanoušky na internetu celou dobu. Chci aby věděli, že mě kdykoli mohou odchytit.
Kde všude jste natáčeli Vampire Diaries?
Pilot jsme natáčeli ve Vancouveru a pak jsme točili v Atlantě a Georgii zbytek.
Vzkaz pro fanoušky.
Ráda bych se se všemi setkala. Jsem totální fanoholik. Zvala bych je všude. Myslím, že herci by měli mluvit s fanoušky více. I když máte nějaký velký projekt a jste hodně zaměstnaní, fandové jsou ti, kteří vám to zařídili. Chci aby věděli, že pro mě všichni hodně znamenají.
Paul Wesley (Stefan)-rozhovor

19. března 2010 v 10:44 | vampire-evizka |  rozhovory
"Nerad to přiznávám," říká Paul Wesley, "ale nikdy jsem neměl svou televizi." To je celkem přiznání, vzhledem k tomu, že se herec objevil ve více než čtyřiadvaceti seriálech, zahrnujíc 24, The O.C. nebo C.S.I. "Účinkoval jsem v pár skvělých pořadech," říká. "ale teď je to mnohem lepší, být v něčem zapojen již od samého začátku."
Samozřejmě, že mluví o The Vampire Diaries - novém CW dramatu, založeném na knihách L.J. Smithové. Hraje citlivého upíra Stefana Salvatora. Paul má sice přirozený talent, ale vžití se do této role pro něj byla výzva: "Jsem 150-ti letý upír uvězněný v těle teenagera, mám všechny ty nadpřirozené schopnosti a kdykoliv se přestanu ovládat," - jako například když vidí jeho milovanou Elenu (Nina Dobrev) - "zkrvaví se mi oči a já celý zblednu a zžilnatím." Nicméně, se Stefanem by se mohl spojovat ve své nespolečenskosti: "Ne že bych byl ve škole nějaký podivný samotář, ale rozhodně jsem nebyl zván na nějaké vyhlášené akce a párty," říká rodák z New Jersey, který školu začal vynechávat již v druháku, kdy se poprvé objevil v televizním seriálu. "Holky mě moc rády neměly - dokonce jsem nešel ani na maturiťák."
Paul při natáčení nečerpal pouze ze svých hereckých zkušeností; také si udělal svůj průzkum: "Když jsem byl obsazen do role, přečetl jsem si všechny knihy." A zakládal si na tom, že si nepřečte ani se nepodívá na Stmívání. "Absolutně jsem tím nechtěl být ovlivněn," říká. Ale ostatním krvežízňákům bylo těžké se vyhnout: Nový Měsíc a The Vampire Diaries se oba natáčely v dubnu ve Vancouveru, Britské Kolumbii a Kanadě. "Herci byli ubytovaní s námi v hotelu - celou dobu jsme je někde viděli. Jsou to moc milí lidé." A zatímco kritici seriál The Vampire Diaries pohotově nazvali jako volné pokračování Stmívání (ačkoliv, pro připomenutí, knihy Smithové byly napsané před tím, než Stephenie Meyerová napsala ty o Stmívání), Paul, který se nedávno přestěhoval do Atlanty, aby zde dokončil natáčení, nesouhlasí: "Oba mají společné upíry a středoškolské milostné dobrodružství, ale o tom to je."

Ian Somerhalder (Damon)- rozhovor

19. března 2010 v 10:38 | vampire-evizka |  rozhovory
Řekni nám něco o Damonovi, tvé postavě:
Damon je druh upíra, kterému byste nechtěli zkřížit cestu. Je démonický a vždy byl ten kdo naváděl svého bratra, aby se krmil lidmi. Damon a Stefan jsou více nepřátelé než bratři od té doby co zemřela jejich milovaná, která je proměnila v upíry, před 140 lety. A když se ti dva znovu zamilují ve stejný čas, do jedné ženy, ještě se to mezi nimi zhorší…
Takže by se dalo říct, že Damon je takový anti-Edward Cullen?
Jo, rozhodně. Tedy z toho co vím o Edwardově postavě. Řeknu ti malé tajemství: Nikdy jsem neviděl Twilight… Hodně jsem o tom zaslechl, a znám hlavní linku příběhu. A taky vím, že Vampire Diaries jsou o něčem jiném. Co jsme natočili je hodně intenzivní, hodně fyzické a někdy i brutální…
Bez Twilight by nejspíš nebyli ani Vampire Diaries:
Ano, a my si to uvědomujeme. Twilight je fenomén, jaký se vidí zřídka a který si já neumím vysvětlit. Ale jsem mu vděčný, díky němu jsem se mohl vrátit na malé plátno. Tak díky Twilight! (smích). Slibuju, že si to brzy seženu na DVD a podívám se na to. Někdo si myslí, že Vampire Diaries jsou jen kopie Twilight. Chtěl bych připomenout, že knihy L.J.Smithové, podle kterých je seriál dělaný, byly napsány ještě před knihami Stephenie Meyerové.
Mají upíři z Vampire Diaries nějaké superschopnosti?
Když se Damon a Stefan žíví jen malými zvířaty jako veverky a králíci, jejich schopnosti jsou nepatrné, i když stále mají svou mimořádnou sílu. Ale když pijí lidskou krev, jejich schopnosti se desetrát zvětší. Například, Damon umí ovládat lidskou mysl. Je mistr v ovládání ostatních. Ale když nedostane co chce, opravdu se rozzuří…
I přes jeho temnou stránku…oblíbíme si tvou postavu?
To doufám! Damon nemá morálku, ale nejde si ho neoblíbit. V každém případě, moje práce je stvořit ho tak, abyste nechtěli aby odešel. Za jeho krutostí je i určitý šarm, a má také smysl pro humor, trochu jako Spike z Buffy. Pro mě je uspokojení ztělesňovat takový charakter. V takové roli se dá od všeho utéct, jen to nesmíte začít brát moc vážně. Já jsem si to vážně užil!

Obsazení

19. března 2010 v 10:32 | vampire-evizka |  The vampire diaries

Obsazení

Hlavní postavy

Nina DobrevElena Gilbert
Paul WesleyStefan Salvatore
Ian SomerhalderDamon Salvatore

Vedlejší postavy

Katerina Graham … Bonnie Bennett
Kayla Ewell … Vicki Donovan
Sara Canning … Jenna Sommers
Michael Trevino … Tyler Lockwood
Steven R. McQueen … Jeremy Gilbert
Chris William Martin … Zach Salvatore
Candice Accola … Caroline Forbes
Benjamin Ayres … Mr. Tanner
Zach Roerig … Matt Donovan
Steve Belford … Darren Malloy
Chris J. Johnson … Logan Fell
Marguerite MacIntyre … šerif Elizabeth Forbesová
Matthew Davis … Alaric Saltzman
Robert Pralgo … starosta Charles Lockwood
Jasmine Guy … Sheila Bennett

Oficiální anotace k 1×17

19. března 2010 v 10:27 | vampire-evizka |  Novinky

Stanice CW zveřejnila oficiální anotaci k epizodě č. 17. Ta se bude jmenovat "Let the Right One In". Připadá vám ten název povědomý? Ano, stejně se jmenuje i švédský horor s upíří tématikou (česky Ať vejde ten pravý). V současnosti se také natáčí americký remake tohoto filmu. Tuto epizodu bude režírovat Dennis Smith, o scénář se postarali Julie Plec a Brian Young.
Také už víme název osmnácté epizody - "Under Control". No a tím pádem už neznáme jen názvy tří posledních epizod - konec série se nezadržitelně blíží… :-)Rozhovor s kostymérkou The Vampire Diaries

19. března 2010 v 10:18 | vampire-evizka |  rozhovory

Jennifer Bryan.
Její práce neznamená jen čepky, šátky a šaty, ví toho hodně o málu. :o)
Původní rozhovor (samozřejmě v angličtině) si můžete přečít na digitalspike.co.uk, přeložený rozhovor najdete v pokračování:Kterou postavu nejraději oblíkáte?
Můj Bože, to je jako zeptat se, které dítě je mé nejoblíbenější! Je to těžké, opravdu. Opravdu to záleží na epizodě. Někdy je to Elena… Ráda oblékám osoby z roku 1864, je to skvělé a velmi zajímavé. Ráda oblékám Bonnie, protože je podivná vzhledem ke třem hlavním dívkám.
Kolik toho víte o budoucnosti děje?
Právě teď se připravuji na epizodu číslo 18, protože nás zavede opět do roku 1864, a je tu velmi zajímavých věcí rozdvojených. Musím kličkovat (pozn. - neprozrazuje spoilery), protože jsme o tři nebo čtyři epozidy dopředu před těmi, co se vysílají. Nedávají mi příliš mnoho informací - někdy jsem překvapena!
V poslední době jste pracovala s Melindou Clarke. Jaké to s ní bylo?
Byla s ní tuna legrace! Je drzá maminka, která je trochu puma (pozn. Nebo zvíře tomu podobné, prostě.) Byli jsme nadšeni, že si ji vybrali pro show, protože tomu dala jinou dimenzi. Vrací se domů za svými zanedbavánými dětmi a snaží se to napravit - ale nedělá moc dobrou práci.
Je šance, že ji uvidíme i později?
Ano, uvidíme. Určitě ji znovu uvidíme.
Můžeme očekávat další nové postavy?
Ale jistě. V současnosti se s vámi můžu podělit o rodiče Gilbertových. Plus strýc Eleny a Jeremyho. Přinese hodně informací.
Budou se flashbacky čím dál tím více prosazovat?
Ano, a natáhnou to všechno mnohem více ven - uvidíte více spojitostí mezi přítomností a flashbacky. Je hodně překřížení v ději. Nemůžu už říct více - prozradila jsem příliš mnoho informací!
Kde bude pokračovat Elenin příběh v pokračování řady?
Myslím, že mě budete muset dát do horké vody, abych poskytnula všechny tyto informace! Bude tam slučování Eleny a Katherine. Jak to bude probíhat, nevím.
Příjde Katherine do budoucnosti nebo Elena do minulosti?
Přála bych si, aby Katherine přišla do budoucnosti a všem ukázala, jak žila mazaná žena v šedesátých letech devatenáctého století.
Pokud jde o milostný trojúhelník, který je budován, kdo myslíte, že by byl pro Elenu nejvhodnější?
Myslím, že je pro ni vhodný Stefan, ale Damon se na ni pravděpodobně dívá jiným, druhým pohledem - trocha závisti bratra. Nakonec, když přestane slepě hledat Katherine, mohl by se dívat po Eleně…
Víte cokoli o finále sezóny?
Ne - děláte si ze mě srandu? Ještě nebyla ani napsaná! Myslím, že scénáristé mají jistou představu o tom, jak chtějí konec, ale ještě to nemají sepsané. Přísahám, že je to pravda - dosvědčí to scénáře, které dostanu až později!
Nina & Paul – nová promo-fotka

19. března 2010 v 10:04 | vampire-evizka |  galerie
Dnes pro vás mám jednu novou promo fotku Niny (Elena) a Paula (Stefan).


Damon animace

17. března 2010 v 9:10 | vampire-evizka |  galerie

→I like Damon←