Duben 2010

The Vampire Diaries - Episode 20-promo

23. dubna 2010 v 20:14 | vampire-evizka |  trailery

Candice Accola (Caroline): rozhovor

20. dubna 2010 v 16:12 | Furiant |  rozhovory
Na serveru TheVampireDiaries.net se objevil rozhovor s herečkou Candice Accola, představitelkou Caroline. My vám teď exkluzivně přinášíme překlad tohoto rozhovoru, kterého se chopila Renča. Najdete jej v pokračování.
Candice Accola mluví o Vampire Diaries, fanoušcích a své hudební kariéře
Candice Accola debutovala v seriálu The Vampire Diaries jako Caroline Forbesová, kamarádka Eleny Gilbertové (Nina Dobrev) a v současné době přítelkyně Matta Donovana (Zach Roerig), bývalého přítele Eleny. Ale v městečku jako Mystic Falls nestačí jen proplout pubertou a a dospět. Musíte přežít útoky krvežíznivých upírů.
Hvězda seriálu Candice Accola, které se daří i v její hudební kariéře (v 16 letech podepsala smlouvu na album), v exkluzivním rozhovoru pro IESB řekla, že herecké osazenstvo je netrpělivé dozvědět se, co bude v následující epizodě, stejně tak jako fanoušci seriálu, a to až do té míry, že tvůrci před nimi musí ukrývat scénáře. Slibuje také, že vše se stává ještě bláznivější, jak se sezóna blíží ke konci.
IESB: Co tě přivedlo ke hraní? Vždy jsi věděla, že chceš být herečkou?
CA: Neřekla bych, že jsem měla touhu hrát. Přesněji řečeno, měla jsem touhu se předvádět. Můj život provázela vystupování. Začala jsem jako zpěvačka. Když mi bylo osm, přišla jsem domů a řekla mámě, že jsem dělala konkurz na svou vlastní dívčí skupinu, a tak to začalo. Brala jsem lekce zpěvu a hrála jednou nebo dvakrát ve škole. Vše se dařilo a přivedlo mne to do Los Angeles, kde jsem podepsala smlouvu na nahrání desky.
V té době jsem dostala manažera a agenta a začala vystupovat. Uvědomila jsem si nejen, jak moc mám ráda tahle vystupování, ale také, což bylo důležitější, že miluje tenhle byznys. Je to vzrušující. Opravdu mám ráda filmovou a televizní branži, takže jsem byla v pasti. Čím více jsem účinkovala, tím více jsem pracovala. A pak jsem dostala neuvěřitelnou příležitost zúčastnit se konkurzu na seriál Vampire Diaries, a teď jsem tady, v Atlantě. Je to přesně rok, co jsme natáčeli pilotní díl. Cítíme všichni trochu nostalgie.
IESB: Co bylo na seriálu a roli tak zvláštní, že tě to upoutalo?
CA: Vzrušovala mě už jen příležitost zúčastnit se konkurzu pro show Kevina Williamsona a Julie Plec, natož s nimi pracovat. S nimi měl tenhle seriál velký potenciál vzhledem k tomu, co Kevin Williamson udělal - Vřískot, Tajemství loňského léta, Dawsonův svět, a Julie Plec se svým Kyle XY.
A Caroline - to byla prostě zábava. Líbil se mi její humor v pilotním díle a jak zranitelná byla na konci, když ji Stefan odmítl, a mluvila o tom s Bonnie, že asi nikdy nebude ta, kdo získá kluka. O tom bych mohla vyprávět. Tak jsem doufala, že Caroline dospěje, že jí dovolí, aby se stala tou středoškolačkou, která si projde všemi zkouškami a strastmi, jakými si procházíme všichni včetně mne samé. A to je přesně to, čím si prochází a kým se stává.
IESB: V každé epizodě se toho děje tolik, jsi proto napjatá, co bude v dalším scénáři, stejně jako diváci?
CA: Ano. Začali před námi scénáře skrývat a řekli tvůrcům, kteří kopie dostali, aby nás je nenechali číst, protože jsme četli předběžné verze, které ještě nebyly dotažené, a věci se někdy měnily. Takže jsme rozhodně dychtiví na další scénář. Kdykoli se nám nějaký dostane do rukou, jsme zvědaví stejně jako všichni, co tam bude. V šatnách bývá velký ruch, ale pak, když přijde scénář, je klid a sem tam slyšíte někoho zalapat po dechu.
IESB: Je něco, co bys nám mohla říct, co mají v zásobě pro Caroline? Je něco, na co se nemůžeš dočkat, až diváci uvidí na konci série?
CA: Jsem opravdu napjatá, co řeknou diváci na celý seriál. Na konci série se toho stane hodně. Nekončí to, pořád to jede a jede, je to bláznivější a bláznivější. Těším se, jak všichni uvidí, jak Caroline dospěje. Stává se dívkou, která nevidí jen konkrétní situaci ze svého úhlu pohledu, ale dochází jí souvislosti všeho, co se děje. Uvidíte, jak se zachová ke svým přátelům a převezme zodpovědnost za své jednání, nebude už jen pronášet zlé poznámky v nesprávných chvílích. Na to se nejvíc těším, co se týká Caroline.
IESB: Když se Caroline a Matt sbližují, jaké to je pracovat se Zachem Roerigem?
CA: Zach je skvělý. My jsme všichni jako osazenstvo vycházeli skvěle už od natáčení pilotního dílu ve Vancouveru, pořád to pokračuje a vztahy na plátně pak jdou samy a je to zábava. Je to opravdu skvělé s ním pracovat.
IESB: Uvidí diváci, jak se vztah rozvíjí?
CA: Ráda bych měla odpověď na to, kam ten vztah směřuje, ale nemám vůbec ponětí. V pár dalších epizodách se určitě vyvíjí. Líbila se mi ta chvíle, když byli spolu v autě v epizodě s dvojitým rande. V tom vztahu jsou zranitelná místa. Jsem zvědavá, co bude v druhé sérii. Opravdu to ještě nevím.
IESB: Sblížily jste se s Ninou Dobrev a Katerinou Graham už před natáčením, abyste položily základy vztahu mezi Elenou, Bonnie a Caroline?
CA: Máme štěstí v téhle skupince ženských, že spolu dobře vycházíme. Udělaly jsme si čas, abychom se sblížily, aby šlo vše hladce na scéně, ale nedalo nám to moc práce. Záviselo to i na tom, že jsme všichni v Atlantě, kde nikoho dalšího neznáme. Kluci si rychle najdou kamarády, ale mezi holkami je to těžší. Takže jsem opravdu ráda za tuhle bandu ženských, nejen proto, že dobře vycházíme, ale i proto, jaké jsou. Je to fajn přijít do práce a pracovat s nimi během dne, stejně jako jít s nimi na večeři nebo si zatančit, nebo prostě jen bloumat městem.
IESB: Když pracuješ v takhle velkém hereckém obsazení, jsou tu lidé, se kterými jsi zatím moc neúčinkovala, ale ráda bys, do budoucna?
CA: Jasně. Třeba Steven, který hraje Jeremyho. Za celou dobu jsme měli jen dvě scény, kde jsme spolu mluvili. Je to sranda, protože jsme často spolu. Posedáváme a říkáme si, "Mohli bychom pracovat víc spolu," trávíme všichni dohromady spoustu času, tak si to nahrazujeme. Ale přišlo hodně skvělých nových herců. David Anders hraje strýce Johna, a je to skvělý člověk. Matt Davis hraje Alarica a je super. Mám ráda Saru Canning, co hraje tetu Jennu. Nemám s ní mnoho scén, ale mimo práci jsme často spolu. Bylo by to zábavné, pracovat s lidmi na scéně, ale my jsme tak často dohromady, že nám to tolik nechybí.
IESB: Byla jsi fanouškem upírského žánru ještě před natáčením seriálu?
CA: Abych byla upřímná, když jsem dospívala, nebyla jsem nijak zapálená do upírů. Film Buffy, přemožitelka upírů bylo vše, co jsem znala. Ale nedávno s fenoménem Pravá krev jsem se stala závislou a opravdu se těším na třetí sérii. Nejsem fanynkou Stmívání, ale myslím si, že je to zajímavý pop-kulturní úkaz. Je zajímavé, že upíři jsou "in" zrovna teď, a jsem ráda, že jsem toho součástí. Co je však důležitější, myslím si, že seriál je dobře udělaný a stojí na vlastních nohou. Scenáristé udělali velký kus práce, není to jen další upírský seriál. Je to něco většího.
IESB: Věděla jsi, že seriál vychází z knih?
CA: Věděla jsem to.
IESB: Co bylo na práci na seriálu nejpříjemnější a co bylo největší výzvou?
CA: Mohla bych přijít s věcmi, které byly obtížné, ale v tom spektru událostí vlastně ani obtížné nebyly. Měli jsme štěstí, že nám Atlanta vyšla vstříc. Je to skvělé město. Byl to nápor. Přestěhovat se do nového města rozhodně není příliš šetrná volba. Ale osazenstvo i tvůrci jsou skvělí. Máme hodně nočního natáčení a pracujeme do pozdních hodin. Personál pracuje velmi tvrdě. V tak velkém obsazení máme štěstí, že dostáváme dny volna. Opravdu nemám, na co si stěžovat. Je to fakt skvělé.
IESB: Jak je příjemné, že se s každou epizodou střídají režiséři? Naučíš se hodně, když stále pracuješ s jinými lidmi?
CA: Pokaždé když natáčíte novou scénu s novým hercem, něco se učíte. Je to fajn, že do práce na natáčení chodí lidé, které jsme znali z Los Angeles. Jakkoli je to velké město a jakkoli moc herců tam je, začíná to být určitý stálý okruh lidí. Je prostě fajn, že už některé znáte. Stále je vzrušující mít nové lidi, a přivítat je do rodiny a doufat, že si užijí čas na natáčení a dají si nějakou dobrou jižanskou stravu.
IESB: S tak talentovanými lidmi za kamerou i před ní, uvědomila sis brzy, že děláte něco zvláštního, co přitáhne diváky, nebo byl velký úspěch seriálu totálním překvapením?
CA: Ta odpověď by měla být, že to bylo překvapení, ale nebylo. Každý dal do toho to nejlepší, co uměl, už od natáčení pilotního dílu a celého seriálu. Každý pracuje naplno a každý chce, aby to uspělo, protože mu na tom záleží. Všichni pracujeme pro tento seriál, děláme finále série, ale stále dolaďujeme scénář. Lpíme na téhle práci stejně jako diváci. Je to překvapivé a vzrušující, ale byli jsme plní naděje. Neseděla jsem a neříkala, "Máme to v kapse," ale do seriálu bylo dáno velké kamarádství, srdce a duše, každému na tom záleželo, každý tvrdě pracoval, že jsem opravdu doufala, že se to vyplatí a zazáří, a ono se to stalo. Jsem vděčná, že jsem toho součástí.
IESB: Když tomu věnuješ tolik tvrdé práce, jaká je to odměna, že to byla nejsledovanější premiéra vůbec na CW, že hned byla potvrzena druhá série a že seriál vyhrál cenu za Nejlepší nový dramatický seriál?
CA: Jo, je to skvělé. Jsou to ty malé momenty, kdy jsme všichni šli k Julii Plec a sledovali poprvé celý pilotní díl u ní v obýváku. Když si vzpomenete na tyto momenty, zahřeje to na duši.
IESB: Jaké reakce od fanoušků dostáváš?
CA: Sranda je, že mě zastavují jen dospělí. Velmi zřídka mě zastaví při nakupování, ale když se to stalo, byli to dospělí. Je to zajímavé, ale zásluhu na všem mají scenáristé. Oni jsou jádrem celé produkce. Jsou zamčení někde v L.A. Myslím, že se z nich stali upíři, protože nespí a nejí. Myslím, že prostě jen píší. Ale sypou ze sebe krásné věci.
IESB: Co budeš dělat o natáčecí přestávce mezi sériemi?
CA: Probírám se některými projetky. Nemám nic konkrétního. Finále seriálu bude opravdu nářez.
IESB: Pokud pozornost, kterou jsi získala díky seriálu, vedla k nabídkám na filmování, přemýšlela jsi už, co bys chtěla dělat dál?
CA: Nemám nic zvláštního, co by mě zaujalo. Stále bych chtěla dělat něco, co je pro mne výzvou, co mne herecky posune. Jsem ráda, že budeme natáčet druhou sérii. Musela bych být opravdu zapálená do dalšího filmu, který bych dělala. Máme jen dva měsíce volno a já se chci co nejlépe připravit na tento projekt, takže mít něco jiného mezitím, to by muselo stát za to. Uvidíme. Kdo ví. Necháme to ve hvězdách.
IESB: Věnuješ se stále psaní a nahrávání své muziky, nebo ti na to kvůli hraní nezbývá čas?
CA: Je to teď na druhé koleji. Nikdy jsem nedělala více epizod pro televizi, takže přejít z pár hostování k natáčení celého seriálu, bylo jako "Měla bych stát v pozoru a opravdu dávat pozor, stoprocentně se na to zaměřit." Ale můj manažer a agent mě přiměli, abych natočila desku, a děláme přípravy pro závěrečný večírek, kde budu zpívat. Rozhodně cítím nutkání vrátit se zpátky do studia, takže to plánuji udělat o přestávce během čekání na film.
IESB: Naplňuje tě něco víc na psaní a zpěvu, než na filmování a hraní jiné postavy?
CA: Popravdě si myslím, že je to podobné. Občas když skládám muziku, říkám věci, které nejsou přesně to, co chci říct, ale vyjadřují emoce, které ze sebe potřebuji dostat. Je to vše jen způsob vyjádření. Stále se snažím přijít na to, v čem je ten rozdíl. Duševně mě to naplňuje při zpívání i při hraní, ale ten způsob je jiný. Zpívání, to jste vy. Dáváte svá vlastní slova a pocity na stránku.
Překlad: Renča
Zdroj: thevampirediaries.net (duben 2010), http://www.vampire-diaries.cz

The Vampire Diaries Episode 19 Promo

20. dubna 2010 v 15:59 | vampire-evizka |  trailery

Trailer k 17té epizodě

2. dubna 2010 v 11:58 | vampire-evizka |  trailery
Trailer k 17té epizodě